Fåtölj parisarbete Noël Toussaint Porrot

148457

FÅTÖLJ, Louis XV, parisarbete, signerad N.T.PORROT (Noël Toussaint Porrot mästare i Paris 1761), träskuren i valnöt, förgylld med polerat guld och slagmetall

Skadad kredering

Budhistorik (9 bud)
434536
5 000
434533
4 200
434194
433072
431118
1 900

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.