Maurice Esteve litografi

148085

ESTEVE, Maurice (1904-2001): "Jour de Fête" (Högtidsdag),
signerad och numrerad Esteve 72/200, färglitografi, 1952, editerad av La Guilde de la Gravure, Paris-Zürich (blindstämpel);
PROVENIENS: Riksförbundet för bildande konst, utställning 108
LITTERATUR: Prudhomme-Esteve & Moestrup 18

Gulnader, fuktfläckar

Maurice Esteve litografi

Budhistorik (5 bud)
437936
438083
2 800
437936
2 400
427735
427735

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.