Kaj Franck och Saara Hopea servisdelar Iittala

148069

COCKTAILGLAS, 12 st, "Marja", Saara Hopea, midnattsblått glas, DRICKSGLAS, Kaj Franck, Iittala, Finland 1960-70-tal, polykroma, olika modeller, EFTERRÄTTSSKÅLAR, 6 st, midnattsblått glas, höjd 3,5-9, skålarnas diameter 11 cm

Enstaka nagg, ett litet rött glas med tillverkningsdefekt

Glas, Servisglas

Budhistorik (3 bud)

427974
427013
750
421031
700

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.