Mask, Guro

147926

MASK, Baule, Elfenbenskusten, målat trä, höjd 32 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Smärre skador

Etnografica

Mask, Guro

Budhistorik (20 bud)
446929
5 600
446921
5 400
446917
5 200
446908
5 000
446912
4 800

Slutpris SEK:
5 600
540 EUR, 614 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.