Mask, Bambara

147922

MASK, Bambara, Mali, patinerat trä, höjd 40,5 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador, insektsangrepp

Etnografica

Mask, Bambara

Budhistorik (8 bud)
446878
3 400
446863
3 200
446841
446838
500
446690
450

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.