Mask, Galoa

147916

MASK, Galoa, Gabon, patinerat trä, höjd 21 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

Etnografica

Mask, Galoa

Budhistorik (7 bud)
446857
7 800
445105
7 600
445105
7 400
446854
7 200
445105
7 000

Slutpris SEK:
7 800
753 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.