Skål på fot Möllenborg

147908

SKÅL, på fot, silver, stämplad GM (Gustaf Möllenborg), 1800-tal, nyrokoko, höjd 27 cm, diameter 35,5 cm.

Ändringar/tillägg
Diameter 35,5 cm, vikt ca 1100 gr.

Silver

Skål på fot Möllenborg

Budhistorik (39 bud)
429899
12 000
429896
11 500
429894
11 000
429893
10 500
429891
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 158 EUR, 1 315 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.