Rappir

147825

SKÅLRAPPIR, Spanien, 1600-talets början, klinga med kort blodränna, otydliga stämplar, stålskuret fäste med genombruten korg, längd 121 cm

parerstång med bristning

Vapen/Medaljer

Rappir

Budhistorik (12 bud)
445564
32 000
445496
31 000
445562
30 000
445496
28 000
445560
27 000

Slutpris SEK:
32 000
3 088 EUR, 3 507 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.