Ibeji, Yoruba

147714

SKULPTUR, "Ibeji", Yoruba, Nigeria, höjd, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

Etnografica

Ibeji, Yoruba

Budhistorik (1 bud)

433352
2012-09-20 09:21:35

2012-09-27 kl 20:14
Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.