Skulptur, Afrika

147711

SKULPTUR, Baule, Elfenbenskusten, skuret trä med textil applikation, höjd 18 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

Etnografica

Skulptur, Afrika

Budhistorik (2 bud)

446666
446631

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.