Mask, Boutsi

147699

MASK, Boutsi, DR Kongo, bemålat trä, höjd 32 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Lagad, sprickor, skador

Etnografica

Mask, Boutsi

Budhistorik (21 bud)
446675
8 200
446668
8 000
446644
5 000
446643
4 800
446642
4 600

Slutpris SEK:
8 200
791 EUR, 899 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.