Ibeji, ett par

147670

IBEJI, ett par, Yoruba, Nigeria, höjd 22 cm vardera, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

Etnografica

Ibeji, ett par

Budhistorik (6 bud)
446624
446121
1 800
443653
443260
550
442422
500

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.