Handlingar undertecknade Karl XI

147627

KARL XI (1655-1697). 2 egenhändigt undertecknade handlingar, 1 daterad Wennersborg 1675, omfattande 2 sidor i folio med adressida, skrivelse till guvenören i Bohuslän Harald Stake, samt 1 handling från 1693, omfattande 1/2 sida i folio, samt 1 och 1/2 sida ej undertecknad avskrift

Veck, skador, spår av sigill, lagning

Böcker/Kartor, Handskrifter

Budhistorik (7 bud)
426961
427025
426961
425854
1 400
425401

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.