mask Kuba

147519

MASK, "Segy", Kuba/Bushongo, DR Kongo, patinerat trä, höjd 33 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Smärre skador, slitage

Etnografica

mask Kuba

Budhistorik (20 bud)
445822
6 200
446481
6 200
445822
6 000
446476
5 800
445822
5 600

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.