Mask Salampasu

147492

MASK, Salampasu, DR Kongo, patinerat trä med applikationer i textil och fjädrar, höjd 54 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador, insektsangrepp

Etnografica

Mask Salampasu

Budhistorik (13 bud)
446465
446469
446465
3 800
446459
3 600
446437
3 400

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.