Kalk 1700-tal silver

147051

KALK, silver, 1700-tal, stämplar saknas, invändigt förgylld, driven och punsad dekor av rocailler, höjd 14 cm, vikt ca 72 g

Med gravyr, fotplattan med bristningar och lagning

Silver

Kalk 1700-tal silver
Budhistorik (11 bud)
425829
1 600
425828
1 300
425704
424819
424818

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.