Dosa i silver

147042

DOSA, silver, sannolikt Tyskland 1700-tal, lock med reliefdekor, delvis med förgyllning, 5x6,5 cm

Lock med invändig spricka, inskription senare

Silver

Dosa i silver

Budhistorik (4 bud)

416000
1 800
415983
1 700
415769
1 600
415768

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.