Kyrkdosa silver

146905

KYRKDOSA, silver, stämplad Carl Winnerstrand Stockholm 1894, invändigt förgylld, med infällda mynt "CARL XIV SVERIGES NORR. GÖTH. OCH V. KONUNG" och "GUSTAVUS III D G REX SVECIAE", vikt ca 93 g

Liten buckla.

Ändringar/tillägg
Liten buckla.

Silver

Kyrkdosa silver

Budhistorik (5 bud)
425656
1 800
425589
1 700
425498
1 600
422894
416906

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.