Sengustavianska stolar

146897

STOLAR, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, en signerad MLB Melchior Lundberg (stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), båda etikettmärkta med Stockholms stolmakareämbetes sigill, skuren och förgylld dekor

Sengustavianska stolar

Budhistorik (6 bud)
421996
7 000
419167
416847
1 700
415191
1 600
415132

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.