Sven Erixson litografi

146835

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970): "Libidell", ur mappen Aniara, 1960, signerad, 184/350, färglitografi, 52x31 cm;
Harry Martinsson skrev 1956 verseposet Aniara som sedan sattes upp 1959 på operan med X:ets scendekorationer

Sven Erixson litografi

Budhistorik (17 bud)
428078
1 600
428075
428074
1 400
428074
1 300
428073

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.