Sven Erixson litografi

146830

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970): "Amerikanarens hus", 1955, signerad Sven Erixson, provtryck, färglitografi, 37x57 cm;
Motiv från Söndrum

reva, gulnader

Sven Erixson litografi

Budhistorik (2 bud)

420565
420195

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.