Sven Erixson litografi

146829

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970): "Fest i Tumba II", signerad Sven Erixson, VI / L, färglitografi, 33x41cm; med dedikation,
MOTIV: Ersatte här texten "Tumba Brand & Polisstation med en gratulationstext med anl. av faderns 75 -årsdag och lät trycka ytterligare 50 exemplar, som numrerades från I till L

Konst, Grafik, Stockholmiana

Sven Erixson litografi

Budhistorik (6 bud)
428023
422555
422555
422554
900
420267

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.