Sven Erixson litografi

146825

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970): "Rymdmatroser", ur mappen Aniara, 1960, signerad, 225/350, färglitografi, 28x28 cm;
Harry Martinsson skrev 1956 verseposet Aniara som sedan sattes upp 1959 på operan med X:ets scendekorationer

Sven Erixson litografi
Budhistorik (6 bud)
427372
550
427014
500
427370
450
427014
427369

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.