Sven Erixson litografi

146821

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970), "Lingonrensning Mekrossla", 1949, signerad Sven Erixson, 240/260, färglitografi, 62x52 cm;
MOTIV: Familjen Erixson hade från 1948 en sportstuga i Mekrossla, Hälsingland

Sven Erixson litografi
Budhistorik (8 bud)
427947
1 300
426707
426155
426705
426155

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.