Sven Erixson litografi

146808

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970), "Fotboll", 1948, signerad Sven Erixson, 2/25, litografi, 37x52 cm;
MOTIV: Inspirerad av Ivar Lo-Johanssons stridsskrift "Jag tvivlar på idrotten" gjorde X:et litografin Fotboll

Sven Erixson litografi

Budhistorik (10 bud)
427907
750
421446
700
427906
650
421446
600
427905
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.