Carl Fredrik Reuterswärd brons

146595

REUTERSWÄRD, Carl Fredrik (född 1934): "Non violence - In memory of John Lennon", signerad och numrerad CFR, 43/75, grönpatinerad brons, höjd 20, längd 30 cm (sockelns mått höjd 3 x 31x 9,5 cm)

Diverse, Konst, Skulptur

Budhistorik (34 bud)
421322
64 000
421320
62 000
421256
60 000
421302
58 000
421256
56 000

Slutpris SEK:
64 000
6 176 EUR, 7 014 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.