Sextant

146593

TURNBULL SEXTANT, 1900-talets början, delvis eloxerad mässing, signerad Turnbull & Co, Edinburg & Leith, längd 22 cm, med tillbehör i mahognyfodral, certifikat utfärdat 1919

Nautica/Technica

Sextant

Budhistorik (7 bud)
451135
3 400
451103
3 200
449903
449903
2 400
441806
1 800

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.