Stig Blomberg brons

146590

BLOMBERG, Stig (1901-70):"Fritidsflickan Emily", monogramsignerad SB, brons, höjd 20; gjutarstämpel Ystad Brons, inskription "15 årig styrelse"

Slitage

Diverse, Konst, Skulptur

Stig Blomberg brons

Budhistorik (5 bud)
416169
3 800
419277
3 600
416169
2 600
412518
411041
750

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.