Sabel

146573

SABEL, svensk kavalleriofficer, 1800-talets första hälft, klinga med föstärkt rygg, svart läderbalja med breda förgyllda beslag, längd 91 cm, portepé

Vapen/Medaljer

Sabel

Budhistorik (26 bud)
445517
10 500
445978
10 500
445517
10 000
445975
9 800
445517
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.