Oidentifierad konstnär olja

146429

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Porträtt av ung dam, 1800-tal, olja på pannå, 38x30 cm. Enl text på etikett på spännramens baksida föreställande Fro Rosa Grönlund, f Godbold, gm kommersrådet Grönlund (Enligt uppgift dotter till brittiske konstnären Samuel Berry Godbold, 1823-84)

Färgbortfall

Konst, Måleri

Oidentifierad konstnär olja

Budhistorik (14 bud)
433662
4 800
431618
4 600
431618
3 800
429726
3 600
426994
3 400

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.