James Orrock akvarell

146139

ORROCK, James (1829-1913): Craigmillar Castle, Edinburgh, Scottland, akvarell, signerad J. Orrock 1888, 46x60 cm

Ändringar/tillägg
James Orrock var medlem i N.W.S, New Society of Painters in Watercolours 1871/ från 1881 R.I. (Royal Institute of Painters in Watercolours).

Konst, Måleri

James Orrock akvarell

Budhistorik (23 bud)
414459
3 200
414458
414456
2 800
414455
2 600
414454
2 400

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
3 600

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.