Chikashige träsnitt

146019

CHIKASHIGE, Morikawa (verksam ca1850-1900): Triptyk, signerad Morikawa Chikashige ga med Toshidama-sigill, träsnitt, 36,5x72 cm, oramad

Fläckar, skador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Chikashige träsnitt
Budhistorik (14 bud)
414574
1 300
412164
414573
412164
414572

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.