Evald Kallstenius oljemålning

146015

KALLSTENIUS, Evald (1898-1957): "Röda hällar, afton, Tjust", signerad och daterad 1934, olja på duk, 47x79 cm
Inköpt Gummessons konsthandel 1938

Konst, Måleri

Evald Kallstenius oljemålning

Budhistorik (9 bud)
417469
417281
950
417145
750
417010
550
416478
500

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.