Nils Nilsson Skum Vattenfall

146011

NILSSON SKUM, Nils (1872-1951): Vattenfall, signerad och daterad N.N. Skum 1931, akvarell och blyerts, 53x65 cm, med dedikation
PROVENIENS: Jenny Bergström, Sundsvall
UTSTÄLLD: Minnesutställning 1981

Konst, Måleri

Nils Nilsson Skum Vattenfall

Budhistorik (30 bud)
417463
9 200
417461
9 000
417454
8 800
417452
8 600
417451
8 400

Slutpris SEK:
9 200
888 EUR, 1 008 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.