Georg von Rosen akvarell

145854

ROSEN, Georg von (1843-1923): "Rådhuset i Maxburg Hessen Kassel", signerad och daterad G v Rosen 18?, akvarell, 29,5x20 cm
Proveniens: "von Rosen utställningen Konstakademien mars-april 43"

Konst, Måleri

Georg von Rosen akvarell

Budhistorik (17 bud)
409955
409954
409953
409952
950
409951
900

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.