Fat tallrik karott i porslin KPM Wien

145403

FAT, motiv med romare i toga, KPM, TALLRIK, Wien, KAROTT, meissenlinande märke, porslin, längd på fatet 36,5, tallrik diameter 23 cm

Fatet med fotringsnagg och måleriet med karakelyr, karott med omfattande skador

Keramik/Porslin

Budhistorik (5 bud)
404742
500
403966
450
403966
404741
403966

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.