Nakterhus med kompass

145375

NAKTERHUS MED KOMPASS, 1900-talets första del, mahogny, för fotogenbelysning, märkt Gröndal 3, torrkompass signerad G. W. Lyth, Stockholm, höjd 22, kompassens diameter 10 cm

Belysning saknas, skorsten med bristning och lagning

Nautica/Technica

Nakterhus med kompass

Budhistorik (11 bud)
439139
850
447553
439139
650
439184
600
439139
550

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.