Slaglåsgevär

145149

SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-tal, ändrat från flintlås, graverat lås, helstock i valnöt, längd 133 cm

Skador, kolvbräcka

Vapen/Medaljer

Slaglåsgevär

Budhistorik (16 bud)
444065
444106
444065
950
444105
900
444065
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.