Värja

145147

VÄRJA, rysk, för ämbetsman, 1800-tal, klingan märkt Solingen, förgyllt mässingsfäste, svart läderbalja med mässingsbeslag, längd 75 cm

Vapen/Medaljer

Värja

Budhistorik (11 bud)
445548
8 200
445545
6 600
445514
5 600
445400
3 600
445329
3 400

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.