Grammofon på piedestal

144809

GRAMMOFON, 1900-talets början, loddriven, monterad på piedestal märkt "The Talking Machine Pat." samt "The Gravity Motor", tvådelad tratt i plåt och mässing, höjd 128 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Delar saknas, kompletterad

Nautica/Technica

Grammofon på piedestal

Budhistorik (8 bud)
450130
2 400
450372
450130
1 400
449642
449641

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.