Sockel till bordspendyl med cylinderspeldosa

144605

DU COMMUN-GIROD CYLINDERSPELDOSA, Schweiz omkring 1840, nr 4381, för 4 melodier, i sockel till bordspendyl, svärtat trä med beslag av mässing, höjd 11,5, 45x25 cm, cylinderlängd 19 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre skador

Nautica/Technica

Budhistorik (13 bud)
450127
4 400
449637
4 200
450126
4 200
449637
3 400
443932
3 200

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.