Cylinderspeldosa

144600

SPELDOSA, 1800-tal, cylinder för fyra melodier, sköldpadd med trälock med skuren dekor av Napoleon och text: "Napoleon a Charleroi", höjd 3,5, 10,5x6,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Isärmonterad, osäkert om alla delar finns

Nautica/Technica

Cylinderspeldosa

Budhistorik (16 bud)
450357
449062
450355
1 900
449062
1 800
450353
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.