Cylinderspeldosa

144589

SPELDOSA, 1800-talets senare del, cylinder för fyra melodier, ebenholts med skuren dekor av figur i landskap och text: "Le Courage Malheureux", höjd 4, 10,5x6,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Nautica/Technica

Cylinderspeldosa

Budhistorik (7 bud)
449061
2 800
450187
2 600
449061
1 700
448773
1 600
448773
1 400

Slutpris SEK:
2 800
288 EUR, 328 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.