Lage Lindell olja

144396

LINDELL, Lage (1920-1980): "Komposition med slagg", monogramsignerad LL, olja på duk, 29x59 cm;
Utställningsetikett atergo, nr 89

smärre hål efter häftstift

Konst, Måleri

Lage Lindell olja

Budhistorik (6 bud)
413629
6 000
413519
5 000
413306
3 600
408693
406701

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.