Egron Lundgren krita

144378

LUNDGREN, Egron (1815-1875): "Vid fyrfatet", signerad E. L., krit- och kolteckning, 47x58 cm.
Proveniens: Överste A. Breitholtz, Boden
Litteratur: Karl Asplund: Egron Lundgren 1859 - 1875, del II, avbildad och omnämnd sid 106

Konst, Måleri

Egron Lundgren krita
Budhistorik (10 bud)
412479
412477
2 800
412477
2 600
412465
2 400
412456

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.