Mistlur "Tyfon"

144361

MISTLUR, "Tyfon", omkring 1900-talets mitt, signerad Kockums Verkstad, Malmö, mässing med stativ i svartlackerat järn, höjd 56 cm, fungerar

Nautica/Technica

Mistlur

Budhistorik (9 bud)
450929
2 600
450921
2 400
447425
447425
1 800
445839
1 700

Slutpris SEK:
2 600
265 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.