Torsten Renqvist olja

144245

RENQVIST, Torsten (född 1924): "Fragment i vitt I", signerad och daterad T.R. -61, olja, 25x44 cm;
Utställd: Gummesons Konstgalleri 1963, katalognr 273

Smärre färgbortfall

Konst, Måleri

Torsten Renqvist olja

Budhistorik (11 bud)
411364
2 400
411362
411360
410988
1 700
410621

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.