Skivspeldosa

143985

POLYPHON SPELDOSA, för plåtskivor, modell 42, Tyskland omkring 1910, fodral av valnöt, invändig litografi, enkelkam, höjd 20, 33,5x29,5 cm, skivans diameter 28,1 cm, 14 skivor medföljer
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Nautica/Technica

Skivspeldosa

Budhistorik (10 bud)
450134
3 200
450119
450100
2 800
449836
447335

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.