Cylinderspeldosa

143944

LECOULTRE CYLINDERSPELDOSA, Schweiz omkring 1800-talets mitt, för 4 melodier, nr 454, fodral av valnöt, höjd 12, 36x15 cm, cylinderlängd 20,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Kammen med 5 defekta tänder, justeringsbehov

Nautica/Technica

Cylinderspeldosa

Budhistorik (7 bud)
448755
448561
550
448560
500
448559
450
448558

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.