Cylinderspeldosa

143942

CYLINDERSPELDOSA, Schweiz 1800-talets andra hälft, för 8 melodier,fodral med lock av valnöt med intarsia, höjd 14,5, 52x22 cm, cylinderlängd 27,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Två tänder defekta, obetydliga skador

Nautica/Technica

Cylinderspeldosa

Budhistorik (3 bud)

450162
2 400
439337
439336

Slutpris SEK:
2 400
248 EUR, 296 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.